6 października 2016 Udostępnij

Twoje zdrowie szwankuje? Sprawdź czy nie cierpisz z powodu zakwaszenia organizmu

Czym będzie zakwaszenie i dlaczego będzie zagrażać naszemu samopoczuciu oraz zdrowiu?

Zakwaszenie organizmu jest stanem, podczas którego będzie dochodzić do zaburzenia równowagi kwasowo zasadowej w naszym organizmie ( http://prodeacid.pl/ ). Długotrwałe zakwaszenie prowadzić będzie do zaburzeń fizjologicznych regulacyjnych procesów, dlatego zaczną się pojawiać niepokojące objawy.

Przewód pokarmowy

– ostrze czy też przewlekłe stany zapalne błony śluzowej żołądka, grzybica jelit czy też zaparcia i problemy trawienne uczucie pełności oraz oczywiście wzdęcia. Mięśnie, stawy – dna moczanowa, bóle mięśni, uszkodzenie dysków międzykręgowych czy ostre bóle kręgosłupa a także osteoporoza i zapalenie stawów.

Skóra, włosy, zęby

– wypadanie włosów, problemy z kruchymi paznokciami, próchnica, parodontoza oraz atopowe zapalenie skóry czy zakażenie grzybiczne, trądzik oraz problemy z cellulitem.

Powody zakwaszenia organizmu

Układ metaboliczny

– nadwaga, napady wilczego głodu, głód słodyczy, cukrzyca oraz problemy z wyższym poziomem cholesterolu.

Układ sercowo-naczyniowy

– nadciśnienie, przedwczesne zwapnienie, choroby naczyń krwionośnych, nieprawidłowe ukrwienie rąk, nóg, migreny czy zawał serca.

Cały organizm

– pojawiające się na całym ciele bóle, depresja, mniejsza wydolność organizmu, ogólne złe samopoczucie i niezdolność do radzenia sobie ze stresem, mniejszy popęd płciowy czy też przetrenowanie sportowców, szybkie męczenie się, mniejsza odporność.

Może niektórzy powiedzą o tym, że będzie to zaburzenie, które nie będzie jakieś szczególnie dokuczliwe. Ale tak naprawdę, jeśli takie zakwaszenie będzie się utrzymywać prowadzić może to do rozwoju kwasicy. W związku z tym pojawi się poważny problem, ponieważ kwasica to już duży kłopot dla zdrowia i wiele poważnych chorób jakie będą się pojawiać. Im dłużej w organizmie będzie panować odczyn kwaśny tym gorzej, ponieważ stopień zakwaszenia pogłębiać się będzie wraz z wiekiem. Będzie się pojawiać między innymi spadek funkcji nerek.

Czynniki przyspieszające zakwaszanie organizmu

Nadwaga i brak ćwiczeń fizycznych prowadzi do tego, że powstaje w organizmie kwas mlekowy tak samo jak po ciężkim treningu. Spożywanie nadmiernej ilości białek zwierzęcych, węglowodanów, tłuszczu i cukrów. W wyniki tych przemian powstawać będzie kwas węglowy, który w większości jest usuwany w postaci dwutlenku węgla przez płuca ale niestety nadmiar będzie pozostawać w organizmie.

Uzależnienie od alkoholu, nikotyny czy kofeiny. Jeśli nasza dieta będzie nieodpowiednia będzie się pojawiać problem z fermentacją jelitową. Problem będzie wynikał również z kuracji odchudzających, które będą ograniczać ilość spożywanych składników do jednego.

Jakub Poznański

Redakcja allridemoto.pl