6 października 2016 Udostępnij

Zakwaszenie organizmu. Jak odkwasić organizm?

O zakwaszeniu organizmu możemy słyszeć coraz częściej. Tak naprawdę prowadzić może do wielu różnorakich dolegliwości, w tym między innymi do problemów ze snem, bólem głowy czy mięśni oraz uczuciem stałego zmęczenia.

Jak wiec można pomóc organizmowi?

Należy go odkwasić a do tego będzie trzeba między innymi zmienić nawyki żywieniowe. To taka sprawa, która ma największe znaczenie.

Zakwaszenie organizmu - na czym polega

Zakwaszenie polega na tym, że w naszych tkankach, mięśniach i stawach odkładają się kryształki kwasów. W organizmie odkładają się one w trakcie spożywania posiłków, a więc kluczową przyczyną zakwaszenia będzie zła dieta z nadmierną ilością białka i tłuszczu pochodzenia zwierzęcego. Zakwaszenie organizmu będzie sprzyjać taki pokarm jak jajka, ryby, wszelkie słodycze, kawa czy herbata. Zakwaszeniu sprzyja również brak wody (Dowiedz się więcej o zakwaszeniu organizmu)

Zakwaszenie organizmu - jak rozpoznać

Jeśli borykamy się z bólami mięśni czy stawów bólami głowy to będziemy ciągle zmęczeni, trudno nam będzie pokonać zbędne kilogramy. Dodatkowo wypadać nam będą włosy, pogorszy się stan naszej skóry. To wszystko może świadczyć o zakwaszeniu organizmu. Warto również przeprowadzić badanie krwi i moczu, które stanie się potwierdzeniem zakwaszenia.

Wzmocnij swój organizm

Sposoby na odkwaszenie organizmu

Oczywiście może nam między innymi pomóc dieta i odpowiednie nawyki żywieniowe. Do diety należy wprowadzić produkty zasadowe. Można tutaj mówić o takich składnikach jak kasza gryczana, jaglana, mleko, migdały. To te składniki, które są dla nas odpowiednie. Z samego rana warto wypić sobie szklankę wody z cytryną, która będzie również działać zasadotwórczo. To rozwiązanie, które świetnie się sprawdzi. Warto także kilka razy dziennie spożywać samodzielnie przygotowywane soki z owoców oraz warzy.

Zdrowy jadłospis

Dobra dieta musi się w większości składać oczywiście z warzyw. Produkty kwaśne należy łączyć z zasadowymi. Dlatego taka zbilansowana dieta bierze pod uwagę wszystkie dostępne produkty, ponieważ dzięki temu będzie można rzeczywiście oczekiwać, że nasz organizm będzie odpowiednio funkcjonował. Więcej powinno być oczywiście produktów, które mają charakter alkalizujący. Jednak nie można się tutaj kierować samym smakiem, ponieważ będzie on mylił.

Często te produkty, które kwaśno smakują mają działanie alkalizujące a te słodkie będą działać kwasowo. W codziennej diecie musimy mieć odpowiednią ilość białka a także ryby, chude mięso czy rośliny strączkowe oraz złożone węglowodany. Jeśli będziemy w stanie zachować umiar to dobrym rozwiązaniem będzie również spożywanie ziemniaków. Mają bowiem właściwości odkwaszające.

Magadalena Wieczorek

Redakcja allridemoto.pl