6 października 2016 Udostępnij

Współczesne zastosowania dla aloesu

Aloes jest jednym z filarów medycyny naturalnej. Wykorzystuje się go w tym podejściu do leczenia ogromnej ilości różnych problemów, a medycyna konwencjonalna także poznała się na tej zaskakująco skutecznej substancji. Co ciekawe, równie chętnie wykorzystywany jest jako roślina ozdobna, chociaż oczywiście istnieją dość poważne ograniczenia pod względem warunków, jakie pozwolą aloesowi przetrwać. Taki mariaż właściwości estetycznych i leczniczych jest kluczem do zrozumienia popularności aloesu ( http://duoaloes.pl/sklad-i-opinie-naukowe ). Mimo wszystko, najważniejszy jest tutaj skład aloesu, ponieważ roślina ta została przystosowana przez naturę do przetrwania w trudnych warunkach, przez co gromadzi w sobie wiele substancji pozwalających jest egzystować w naprawdę trudnym otoczeniu.

Aloes w medycynie

Sok z aloesu posiada dzięki temu wszystko, co jest potrzebne także i nam, przez co potrafi zdziałać cuda chociażby w kwestii gojenia ran, także tych, które sprawiają trudności w wyleczeniu. Związane jest to między innymi ze zwalczaniem wszystkiego rodzaju infekcji wirusowych, bakteryjnych i grzybiczych, które mogą rozwijać wieprzy ranach. Działanie bakteriobójcze i wzmacniające odporność jest najbardziej cenione właśnie przez medycynę konwencjonalną. Wykorzystuje się go z tego powodu jako dodatek do różnych leków topicznych, a także jako składnik leków przyjmowanych doustnie, chociaż tutaj trzeba zachować pewna ostrożność i konsultować swoje leczenie z lekarzem.

Aloes na oparzenia

Właściwości lecznicze

Szczególnie warto zwrócić uwagę na właściwości soku z aloesu. Udowodniono, że jego regularne przyjmowanie jest w stanie zwalczać wiele infekcji oraz ma znakomity wpływ na wszelkiego rodzaju choroby cywilizacyjne, w tym na przykład alergie i łuszczycę. Alona, zagęszczony sok aloesu, to z kolei skuteczny środek przeczyszczający. Jest w smaku bardzo gorzki, ale potrafi hamować łaknienie i poprawia przemianę materii, więc jest szeroko stosowany przez osoby starające się zgubić zbędne kilogramy. Zauważyć można także zmniejszenie się objawów różnych przewlekłych chorób układu pokarmowego, kiedy spożywa się sok z aloesu. Pomaga szczególnie w chorobach o charakterze zapalnym i przy owrzodzeniu. Działa tutaj zwłaszcza jego zdolność do łagodzenia stanów zapalnych.

Preparaty z aloesu

Preparaty z aloesu dzielimy na te do stosowania wewnętrznego i zewnętrznego. Preparaty do stosowania wewnętrznego zostały już względnie omówione, a te do stosowania zewnętrznego, czyli na przykład maści, stosuje się na oparzenia, ugryzienia owadów, rany oraz rożnego rodzaju problemy skórne, w tym nawet afty na błonach śluzowych.

Jakub Poznański

Redakcja allridemoto.pl