5 października 2016 Udostępnij

Dlaczego warto pić sok z aloesu?

Aloes jest doskonałym lekarstwem na różnego rodzaju choroby skóry. Rozgniecione liście tej rośliny możemy przykładać bezpośrednio w miejsca podrażnione, pokryte wypryskami, obtarte, poparzone. Ale aloes, a właściwie sok z niego, to lekarstwo, które może być stosowane nie tylko zewnętrznie, ale także wewnętrznie.

Oto powody, dlaczego warto go pić.

1.Oczyszczanie organizmu

Zła dieta, zanieczyszczone środowiska, stres, zbyt mała ilość snu – to wszystko powoduje, że w naszym organizmie gromadzi się duża ilość toksyn. Stąd też konieczne jest przeprowadzanie detoksu organizmu. Jeżeli chcemy taką kurację przeprowadzić śmiało możemy sięgnąć po sok z aloesu. ( http://duoaloes.pl/czym-jest-aloes ) Zawiera ona dużą ilość witamin, składników mineralnych i aminokwasów. Działanie chłodzące, łagodzące i nawilżające sprawia, że sok ten pomaga także zlikwidować stany zapalne. Mogą go pić kobiety w okresie menopauzy oraz osoby, które mają problemy skórne lub trawienne.

2.Poprawia odporność

Znajdujące się w soku aloesowym przeciwutleniacze zwalczają wolne rodniki. To im przypisuje się odpowiedzialność za różnego rodzaju choroby i starzenie się organizmu. Dodatkowo sok z aloesu ma działanie przeciwzapalne, dzięki temu zapobiega infekcjom.

Detoks organizmu

3.Obniża cholesterol

Zawarte w aloesie składniki regulują ciśnie krwi, sprawiają, że ma ona mniej lepka i gęsta. Może on także pomóc w obniżeniu poziomu cholesterolu. Dzięki temu pijąc sok aloesowy poprawiamy kondycję układu krążenia i zmniejszamy ryzyko zachorowania na choroby serca.

4.Usprawnia funkcjonowanie układu pokarmowego

Organizm jest w stanie przyswoić składniki odżywcze, które dostarczamy mu wraz z pożywieniem tylko wtedy, kiedy układ pokarmowy funkcjonuje prawidłowo. Sok aloesowy poprawia funkcjonowanie całego układu trawiennego, a w szczególności pracę jelit. Dodatkowo oczyszcza organizm z toksyn.

5.Źródło składników mineralnych i witamin

Sok z aloesu jest niezwykle bogaty w składniki, które są niezbędnego każdego organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. Zawiera witaminy: A, B1, B2, B6 i B12, witaminę C, E. Dodatkowo jest bardzo bogaty w potas, miedź, mangan, magnez, wapń, chrom. Polecany jest więc w stanach niedoboru witamin i minerałów.

6.Pielęgnuje urodę

Pijąc sok aloesowy zapewnimy piękny wygląd swojej skóry i włosów. Warto go pić każdego dnia, gdyż wspomaga on produkcję elastyny i kolagenu. Dzięki niemu nasza skóra stanie się bardziej jędrna i gładka, wyraźnie też odmłodnieje. Sok aloesowy jest produktem w stu procentach naturalnym. Możemy go pić z dodatkiem innych soków, łączyć z koktajlami lub pić solo.

Jakub Poznański

Redakcja allridemoto.pl